Stworzył fikcyjną granicę rosyjsko-fińską. Za przerzut migrantów pobierał opłaty

Rosjanin mieszkający na stałe w Petersburgu wpadł na pomysł wątpliwie etycznego biznesu. Postanowił przeprowadzać migrantów przez granicę, którą… sam wymyślił!

Rosyjska agencja Interfax podaje, iż mieszkaniec Petersburga został zatrzymany podczas przerzutu 4 migrantów z Azji Południowej na teren Finlandii. Co istotne, miejsce faktycznie znajduje się w strefie nadgranicznej, ale… nie jest przejściem granicznym. Mężczyzna sam stworzył fikcyjną granicę za pomocą sfalsyfikowanych znaków ustawionych w lesie.

Grupa miała początkowo przemieszczać się drogami publicznymi w okolicach Wyborga, a następnie przedzierać się przez las i okoliczne jezioro.

Oszust pobierał opłatę po tym, jak „klienci” byli przekonani, że przekroczyli faktyczną granicę z Finlandią. Od czwórki migrantów miał pobrać kwotę w wysokości 10 tys. euro. Sąd ukarał Azjatów karą grzywny i wydał decyzję o wydaleniu z Federacji Rosyjskiej. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 lub wysoka grzywna.

Źródło: Spidersweb

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.