Słynne „schody do nieba” na Hawajach zostaną zlikwidowane

Hawajskie władze podjęły decyzję o demontażu słynnych „schodów do nieba”, znanych również jako schody Haʻikū, na wyspie Oʻahu. Burmistrz Honolulu argumentuje tę decyzję względami bezpieczeństwa.

Schody do Nieba na Hawajach, foto: Darren Lawrence/ Unsplash

Decyzja o zdemontowaniu schodów do nieba została podjęta ze względów bezpieczeństwa, zważając na nielegalne wycieczki i niekontrolowany dostęp do tego obszaru. Burmistrz Honolulu podkreśla konieczność zapewnienia bezpieczeństwa dla mieszkańców i turystów, co wymaga usunięcia tego nielegalnego i niebezpiecznego obiektu.

Historia „schodów do nieba” na Hawajach

Schody Haʻikū, składające się z 3922 stopni, biegną grzbietem łańcucha górskiego Koʻolau, stanowiły jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji na Hawajach. Wybudowane w czasie II wojny światowej przez marynarkę Stanów Zjednoczonych, pierwotnie służyły do obsługi anteny radiowej.

Mimo oficjalnego zamknięcia obiektu w 1987 roku, schody zyskały na popularności w ostatnich latach. W sieci pojawiło się wiele nagrań osób, które, pomimo zakazu władz, odwiedzały to miejsce, przyciągając uwagę turystów i miłośników ekstremalnych wędrówek.

Źródło: eu.usatoday.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.