Ryanair odwołuje 1000 lotów. Powód? Protest przeciwko kwarantannie

Linie z siedzibą w Dublinie planują odwołać 1000 sierpniowych i wrześniowych lotów do Wielkiej Brytanii. Jest to protest przeciwko zbyt rygorystycznym zasadom kwarantanny, które panują w Irlandii.

Zdjęcie: fak1911/ Pixabay

Odwołane loty dotyczą tras z Irlandii do Wielkiej Brytanii. Najbardziej poszkodowane zostaną osoby, które planują podróżować z lotnisk w Cork, Shannon, Knock i Kerry. Obecnie Ryanair nie poinformował o zmianach, które miałyby dotknąć Port Lotniczy Dublin.

Swoją decyzję przewoźnik argumentuje surową polityką irlandzkich władz, które mocno ograniczają wjazd obcokrajowcom. Osoba przybywająca do tego kraju musi odbyć 14-dniową kwarantannę – wyjątek stanowią pasażerowie transferowi oraz osoby, które zaraz po wylądowaniu przemieszczają się do Irlandii Północnej.

– Apelujemy do rządu o usunięcie wszelkich ograniczeń w podróżowaniu między Irlandią i Unią Europejską, aby irlandzkie hotele, restauracje i inni dostawcy usług turystycznych mogli ożywić swoje biznesy i zminimalizować ryzyko utraty miejsc pracy, zanim zacznie się sezon zimowy – czytamy w komunikacie Ryanaira.

Źródło: Fly4free

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.