Ryanair kasuje trasę z Poznania do Ammanu

Trasa Ryanaira z Poznania do stolicy Jordanii, Ammanu, nie będzie więcej wykonywana po 29 marca. Powodem brak zainteresowania turystycznego przez napiętą sytuację w regionie.

Fot: Petra, Jordania/ Filippo Cesarini, Unsplash

W ostatnich latach Jordania stała się hitem turystycznym. Z roku na rok kolejne miliony turystów odwiedzały ten region Bliskiego Wschodu. Niestety od kilku miesięcy Królestwo Jordanii przeżywa ogromny kryzys w branży turystycznej. Podróżni przestali przylatywać, a linie lotnicze zaczęły zawieszać połączenia do dwóch największych jordańskich lotnisk: do Ammanu i Akaby. Powodem kryzysu jest oczywiście wojna w regionie, która rozpoczęła się od ataku Hamasu na Izrael, a teraz objawia się oblężeniem Strefy Gazy przez wojska izraelskie. Wojna nigdy nie przyciąga turystów i widać to też w planowaniu połączeń z Polski do Jordanii na sezon letni.

Nie będzie już lotów z Poznania do Ammanu

Niestety w sezonie letnim nie będziemy mogli polecieć tanimi biletami z Poznania do Jordanii. Ryanair po 29 marca nie będzie już latał z lotniska Poznań-Ławica do Ammanu, stolicy Jordanii. Napięta sytuacja w Strefie Gazy negatywnie wpływa na wszystkie państwa w regionie, ale przy takich przykładać widać, że jordańska turystyka ucierpiała najbardziej. W normalnych okolicznościach trasa prawdopodobnie byłaby wykonywana przez cały sezon letni. Możemy być pewni, że Ryanair nie odpuści Jordanii i będzie planował szybkie wznowienie większości połączeń do tego państwa. Irlandzki przewoźnik będzie chciał przeczekać sytuację i poczekać na odnowienie zainteresowania turystów Królestwem Jordanii.

W końcówce 2023 roku informowaliśmy, że Ryanair nie przywróci większości zawieszonych lotów z Polski do Jordanii. Od tego czasu sytuacja niewiele się poprawiła, jak możemy zauważyć. To ogromna strata dla wszystkich podróżników. Jordania to niesamowity kraj, który trzeba odkryć i doświadczyć jego piękna.

Źródło: www.fly4free.pl/ryanair-kasuje-10-egzotycznych-tras-takze-z-polski/

Tło: Pustynia Wadi Rum w Jordanii/ Konstantinos Kaskanis, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.