Nie będzie przywrócenia lotów z Polski do Jordanii

Izraelsko-Palestyńska wojna przyczynia się do ogromnego kryzysu jordańskiej turystyki. Tanie linie lotnicze nie przywrócą na razie lotów z Polski do Jordanii, które zostały zawieszone w listopadzie.

Zobacz również: Wyjazdy zorganizowane po Dubaju

Fot: Hisham Zayadneh, Unsplash

Czy loty do Jordanii są odwołane?

Sytuacja na terenie Izraela i Palestyny źle wpływa na jordańską turystykę. Oczywiście, wojna i jej tragedia jest najważniejszym tematem, ale inne państwa w regionie też w konsekwencji mają swoje problemy. Bardzo mocno oberwała Jordania, która przeżywa największy kryzys turystyczny od lat (nie wliczając lat pandemii). W Jordańskim Królestwie jest o wiele mniej turystów niż w analogicznym okresie w zeszłym roku, a wiele linii lotniczych zawiesiło swoje loty do Jordanii do odwołania.

Ryanair i Wizz Air nie przywrócą lotów do Jordanii

W listopadzie 2023 roku Ryanair anulował loty do Ammanu z Krakowa i Modlina „ze względów operacyjnych i bezpieczeństwa”, a Wizz Air zawiesił loty z Warszawy do Akaby i opóźnił start połączenie z Katowic do Akaby. Loty miały wrócić w połowie stycznia, lecz tak się nie stanie. Nie wiadomo też, kiedy sytuacja wróci do stanu sprzed wojny. To ogromna strata dla turystyki Haszymidzkiego Królestwo Jordanii.

Loty do Jordanii odwołane

Jedyną wciąż realizowaną trasą jest ta z Poznania do Ammanu. Co do reszty połączeń – pozostaje nam czekać na rozwój sytuacji i przywrócenie lotów do Jordanii. Najważniejszym czynnikiem, który może doprowadzić do tego, jest zakończenie działań wojennych w Strefie Gazy i koniec ludzkiego cierpienia w tym regionie.

Źródło: www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosci/ryanair-i-wizz-air-nie-przywroca-lotow-z-polski-do-jordanii–19603.html

Tło: Konstantinos Kaskanis, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.