RPA: stado lwów “przejęło” jezdnię

Na drodze standardowo uczęszczanej przez tłumy turystów przebiegającej przez Park Narodowy Krugera doszło do niecodziennego zdarzenia. Jeden z pracowników parku dostrzegł stado śpiących lwów, które nie reagowały na sugestie pracowników, aby opuściły jezdnię. 

Park Narodowy Krugera został zamknięty dla zwiedzających 25 marca 2020 r. z powodu pandemii koronawirusa. Mimo to, strażnicy nadal patrolują okolice, przy tym chroniąc zwierzęta przed kłusownikami. Richard Sorwa podczas swojego patrolu zauważył śpiące lwy na drodze, która na co dzień jest pełna turystów. Strażnik był zdziwiony zachowaniem kotów, które nie reagowały na niego i na stojący w pobliżu samochód.

– Zwierzęta zwykle chowają się w krzakach, ale są mądre i zapewne, gdy tylko zaobserwowały zmniejszony ruch, postanowiły skorzystać – powiedział cytowany przez Onet Isaac Phaala, rzecznik prasowy parku.

– Strażnicy są na miejscu i wykonują swoje normalne obowiązki oraz zajmują się utrzymaniem infrastruktury, aby po ponownym otwarciu park był od razu gotowy na przyjęcie turystów – dodał Phaala.

Założony w 1898 r. Park Narodowy Krugera znajduje się przy granicy RPA z Mozambikiem. W liczącym ok. 20 tys. km kw. parku żyje m.in. 300 gepardów, 900 lampartów, 1500 lwów, 5000 żyraf i 7500 słoni.

Źródło: Onet

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.