Ranking miast przyszłości 2024. Wrocław, Warszawa, Kraków i Poznań w ścisłej czołówce

Najnowszy ranking Europejskich Miast i Regionów Przyszłości przygotowanym przez „fDi Intelligence” już dostępny, a w czołówce nie mogło zabraknąć polskich miast. Wrocław, Warszawa, Kraków i Poznań znalazły się wśród wyróżnionych.

Warszawa, foto: Victor Malyushev/ Unsplash

zestawieniu przygotowanym przez „fDi Intelligence”, pisma z grupy „The Financial Times”, Wrocław, Warszawa, Kraków i Poznań znalazły się wśród wyróżnionych. Szczególnie Wrocław może się cieszyć, zajmując pierwsze miejsce w kategorii miast o średniej wielkości

Zobacz również: Najbardziej popularne destynacje kulturalne na świecie 2024

Sukces polskich miast w rankingu miast przyszłości 2024

Wrocław zdobył nie tylko pierwsze miejsce w kategorii średnich miast przyszłości, ale także został wyróżniony za potencjał ludzki i sprzyjającą atmosferę biznesową. To wyjątkowy sukces dla stolicy Dolnego Śląska, który potwierdza jego rosnącą pozycję jako atrakcyjnego miejsca do inwestowania i prowadzenia działalności biznesowej.

Warszawa również odniosła sukces, zajmując czwarte miejsce w rankingu głównych miast przyszłości. Stolica Polski wyprzedziła nawet takie europejskie metropolie jak Paryż czy Madryt, co świadczy o jej rosnącej roli jako centrum biznesowego i ekonomicznego w Europie.

Kraków, z kolei, choć nie znalazł się na podium, zajął – tak samo jak Warszawa – wysokie czwarte miejsce w rankingu dużych miast. Trzy miejsca niżej uplasowała się stolica Wielkopolski, Poznań. Oba miasta potwierdzają swoją rosnącą rolę jako ważne ośrodki gospodarcze i kulturalne w Europie.

Źródło: ft.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.