Najbardziej popularne destynacje kulturalne na świecie 2024

Najnowszy ranking sporządzony na podstawie ocen z portalu turystycznego Tripadvisor ujawnia najbardziej popularne destynacje kulturalne na świecie. Pierwsze miejsced przypadło Kubie, oferującej niezrównane bogactwo muzyczne, taneczne i historyczne doznania.

Kuba, foto: Daniel Seßler/ Unsplash

Cuzco, foto: Robert Rusell/ Unsplash

Kuba najbardziej popularnym miejscem kulturalnym na świecie

Turystyka kulturalna, oparta na unikalnych doświadczeniach z lokalną kulturą, przyciąga podróżnych poszukujących głębszego zanurzenia się w miejscowych tradycjach i dziedzictwie. Kuba, uznawana za najpopularniejszy cel turystyki kulturalnej, wabi podróżnych swoją tętniącą życiem muzyką, tańcem i fascynującą historią. To miejsce, gdzie tradycje kulturowe są nadal żywe i stanowią integralną część życia codziennego. Podróżujący mają tu szansę na niezapomniane przeżycia, odkrywając uroki kubańskiej kultury i dziedzictwa.

Sprawdź: Najlepsze kuchnie świata. Na którym miejscu znalazła się Polska?

Pierwsza piątka najbardziej popularnych destynacji kulturalnych na świecie

Drugie miejsce w rankingu zajęło Cuzco w Peru, otoczone przez piękne góry Andy, które zachwycają nie tylko malowniczymi krajobrazami, ale także bogatą historią Inków. Miasto to pełne jest starożytnych ruin, wąskich uliczek i tętniących życiem rynków, co sprawia, że jest niezwykle atrakcyjne dla miłośników historii i kultury.

Trzecie miejsce przypadło Agrze w Indiach, które słynie z jednego z najwspanialszych zabytków na świecie – Taj Mahal. To mistyczne miejsce, które przyciąga podróżnych z całego świata swoją architekturą i romantyczną historią.

Czwarte miejsce zajęło natomiast marokańskie miasto Fez, a piąte stolicy Grecji – Ateny. Oba miejsca są ważne historycznie zarówno dla swojego kraju, jak również dla kontynentu.

Ranking miejsc kulturalnych 2024

TOP 10 najbardziej popularnych destynacji kulturalnych na świecie

1. Kuba

2. Cuzco w Peru

3. Agra w Indiach

4. Fez w Maroku

5. Ateny w Grecji

6. Dublin w Irlandii

7. Kolombo na Sri Lance

8. Hue w Wietnamie

9. Edynburg w Szkocji

10. Tokio w Japonii

Źródło: tripadvisor.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.