Co dla turysty w Dubaju oznacza ramadan?

Planując podróż do krajów muzułmańskich warto wcześniej sprawdzić czy termin wyjazdu nie pokrywa się z ramadanem – świętym miesiącem w religii islamu. Zjednoczone Emiraty Arabskie, a szczególnie położony w nim Dubaj odchodzi od restrykcyjnych zasad związanych z ramadanem, dzięki czemu podróżni mogą czuć się komfortowo również w tym okresie. Na co turysta powinien zwracać uwagę podczas tego święta? Czy w trakcie trwania ramadanu w Dubaju spożywanie posiłku w ciągu dnia jest możliwe?

Foto: Rumman Amin/ Unsplash

W religii islamu ramadan to dziewiąty miesiąc kalendarza muzułmańskiego. Co roku jest on celebrowany przez wyznawców tej religii. W 2023 roku przypada on na okres od 22 marca do 20 kwietnia. W trakcie jego trwania muzułmanie nie mogą m.in. jeść i pić w ciągu dnia. Na zakończenie ramadanu hucznie obchodzone jest święto dziękczynienia Id al-Fitr. W tym czasie w Dubaju organizowane są różnego rodzaju atrakcje, w tym pokazy fajerwerków.

Wiele osób planujących podróż do Dubaju w okresie trwania ramadanu zastanawia się, czy w pełni będą mogli korzystać z uroków tego miasta. Tak jak w innych krajach muzułmańskich może zdarzyć się, że niektóre lokalne sklepy, szczególnie w starej części miasta mogą być czynne krócej. Reszta pozostaje bez zmian. Nikt nie ukarze cię za picie czy jedzenie w ciągu dnia w miejscu publicznym. Co więcej, swobodnie będziesz mógł spożywać posiłek w restauracji czy kawiarni. Warto jednak uszanować miejscową kulturę i nie ubierać się zbyt wyzywająco.

Dubaj w ramadanie staje się bardziej kolorowym miastem. Wszystko za sprawą ozdób, które barwią tamtejsze ulice, szczególnie nocą. Ponadto marzec i kwiecień to idealny czas na podróż do Dubaju ze względu na pogodę. Temperatura wynosi wtedy ok. 32 stopni Celsjusza, a noce stają się cieplejsze.

Warto również zaznaczyć, że podczas ramadanu wszystkie atrakcje w Dubaju działają bez zmian. Możesz je zarezerwować u nas już teraz.

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.