Qatar Airways zwiększy ilość lotów do Berlina

Narodowe katarskie linie lotnicze zdecydowały się na zwiększenie ilości dziennych lotów z Doha do Berlina od października. Samoloty będą latać nawet 3 razy dziennie.

Fot: samolot Qatar Airways/ Ghana Shyam Khadka, Unsplash

Qatar Airways to jedna z najlepszych linii lotniczych na świecie. Nie dziwi więc, że przewoźnik nie porzuca swoich wysokich ambicji i stawia sobie konkretne cele. Na koniec 2024 roku informowaliśmy, że Qatar Airways uruchomi nowe połączenia do Europy, w tym do niemieckiego Hamburga. To nie koniec ekspansji azjatyckiego giganta na naszych wschodnich sąsiadów. Przewoźnik ogłosił właśnie, że zwiększa ilość dziennych lotów ze swojej stolicy, Doha, do Berlina.

Więcej lotów z Kataru do Niemiec

Od końca października 2024 roku połączenie ze stolicy Kataru do stolicy Niemiec ma być obsługiwane częściej. Na ten moment Qatar Airways lata na tej trasie dwa razy dziennie. Po zwiększeniu częstotliwości rotacji w niektóre dni tygodnia będzie wykonywany dodatkowy, trzeci dzienny lot w godzinach wieczornych. Łącznie da to 18 rejsów w tygodniu z Doha do Berlina. To bardzo duża ilość rotacji, która jednak nie powinna dziwić. Stolica Kataru, Doha, to bardzo ważny hub przesiadkowy na Bliskim Wschodzie. Co więcej, atrakcyjność turystyczna Kataru wzrosła bardzo mocno po zorganizowaniu mistrzostw świata w piłce nożnej w 2022 roku.

Źródło: www.pasazer.com/news/464999/qatar,airways,poleci,czesciej,z,berlina

Tło: Airbus A380 Qatar Airways we Frankfurcie/ Jan Rosolino, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.