Qatar Airways wznowiły loty na Phuket

Katarski przewoźnik ponownie wykonuje połączenie na tajlandzką wyspę Phuket. Uruchomienie lotów na tej trasie ma związek z otwieraniem się regionu na zaszczepionych turystów.

Phuket, foto: Tan Nguyen/ Unsplash

Połączenie między Dohą a Phuket będzie realizowane aż cztery razy w tygodniu. Samolot odleci ze stolicy Kataru o godzinie 2:55, by wylądować na lotnisku na Phuket o godz. 13:30. W drogę powrotną na Półwysep Arabski maszyna wystartuje o godzinie 2:30 następnego dnia, przylot do Dohy jest planowany na godz. 5:30.

Trasę obsłuży airbus A350, na którego pokład może wejść maksymalnie 283 pasażerów. Bilety można kupić na stronie Qatar Airways.

Powodem, dla którego wznowiono połączenie z Dohy na Phuket jest stopniowe otwieranie się tej wyspy na podróżnych. Od 1 lipca wszyscy turyści mogą bez przeszkód podróżować na Phuket, pod warunkiem, że zostali zaszczepieni i posiadają negatywny wynik testu na koronawirusa, wykonany w ciągu 72 godzin przed przyjazdem.

Zobacz również: Qatar Airways poleci z Warszawy na Phuket od 1 lipca!

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.