Portugalia i Uzbekistan w siatce Qatar Airways

Qatar Airways ogłosił plany uruchomienia nowych bezpośrednich połączeń, które jeszcze bardziej rozszerzą siatkę połączeń przewoźnika. Tym razem podróżni będą mieli okazję odkryć dwa różnorodne kraje: Portugalię i Uzbekistan.

Lizbona, foto: Tom Byrom/ Unsplash

Uruchomienie nowych połączeń z Taszkentem i Lizboną to kolejny krok Qatar Airways w poszerzaniu swojej globalnej sieci połączeń. Dzięki tym nowym trasom pasażerowie zyskają jeszcze więcej opcji podróży, a podróżowanie między Azją, Europą i innymi regionami świata stanie się jeszcze łatwiejsze i bardziej dostępne.

Przeczytaj również: Lotnisko w Dubaju obsłużyło prawie 90 milionów pasażerów w 2023 roku

Qatar Airaways poleci do Lizbony i Taszkentu

Pierwsza z nowych tras, która będzie dostępna dla podróżnych, to połączenie z Dohy do Taszkentu, stolicy Uzbekistanu. Qatar Airways będzie obsługiwać tę trasę cztery razy w tygodniu, umożliwiając podróżnym korzystanie z niej w każdy poniedziałek, środę, piątek oraz niedzielę. Inauguracja tego połączenia planowana jest na 2 czerwca 2024 roku.

Kolejną nową trasą w siatce Qatar Airways będzie połączenie z Dohy do Lizbony, stolicy Portugalii. Loty między tymi dwoma miastami będą realizowane cztery razy w tygodniu, co pozwoli pasażerom podróżować między nimi w poniedziałki, wtorki, środy oraz czwartki. Inauguracja tej trasy zaplanowana jest na 6 czerwca 2024 roku.

Źródło: qatarairways.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.