Lotnisko w Dubaju obsłużyło prawie 90 milionów pasażerów w 2023 roku

Megalotnisko w Dubaju ma za sobą prawie najlepszy rok w swojej historii. Port lotniczy obsłużył w 2023 roku 89,6 miliona pasażerów – to nawet więcej niż tuż przed pandemią.

Fot: Lotnisko w Dubaju/ Milind Shah, Unsplash

Międzynarodowy Port Lotniczy w Dubaju (DXB) jest jednym z najważniejszych węzłów transportowych i portów przesiadkowych na całym świecie. Lotnisko w Dubaju jest w światowej czołówce we wszystkich rankingach, a mnogość tras Emirates na cały świat pozwala na szybką i łatwą przesiadkę z jednej do innej części świata. Wydawałoby się, że takiemu lotnisku trudno będzie wrócić do swoich wyników sprzed pandemii. Nic bardziej mylnego – rok 2023 okazał się fenomenalny dla dubajskiego megalotniska.

Fenomenalny rok 2023 dla lotniska w Dubaju

W 2023 roku lotnisko w Dubaju obsłużyło aż 86,9 miliona pasażerów. Międzynarodowy port lotniczy pobił tym swój wynik z ostatniego przed pandemicznego roku, czyli 2019, w którym obsłużył 86,3 miliona podróżujących. Dubajskiemu lotnisku nie udało wciąż się pobić wyniku z 2019 roku, gdzie udało się obsłużyć rekordowe ponad 89 milionów pasażerów, ale tempo wzrostu jest imponujące. Robi to wrażenie, gdyż na nie wielu lotniskach samoloty startują dosłownie co 30 sekund!

Mega lotnisko w Dubaju

Największe lotnisko ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich korzysta na tym, że rynek wyraźnie odbudował się po pandemii. Dubaj jest nie tylko gigantycznym portem przesiadkowym, ale też atrakcyjną destynacją dla turystów, którzy coraz liczniej odwiedzają największe miasto Emiratów. Jeśli ty jesteś zainteresowany zwiedzaniem Dubaju, zobacz jak możesz zwiedzić Dubaj po polsku, z polską obsługą i noclegiem w najwyższym wieżowcu mieszkalnym w całym mieście.

Źródło: www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosci/dubaj-obsluzyl-87-mln-pasazerow-w-2023-20117.html

Tło: Międzynarodowy port lotniczy w Dubaju/ VtTN – Own work, CC BY-SA 3.0

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.