Polskie Linie Lotnicze polecą do Arabii Saudyjskiej!

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią nową bezpośrednią trasę z Polski do Arabii Saudyjskiej. Samoloty narodowego przewoźnika polecą z Warszawy do Rijadu, stolicy Arabii Saudyjskiej, 3 razy w tygodniu.

Fot: Panorama Rijadu/ ekrem osmanoglu, Unsplash

Długo zapowiadane połączenie w końcu stało się faktem! Pisaliśmy o tym już we wrześniu tego roku, że Polska będzie miała bezpośrednie połączenie do Arabii Saudyjskiej. Po istotnych porozumieniach między polskim rządem a rządem Królestwa Arabii Saudyjskiej, w końcu udało się utworzyć pierwsze bezpośrednie połączenie między naszymi państwami.

Z Warszawy do Rijadu od czerwca 2024 roku

4 czerwca 2024 roku wystartuje bezpośrednie połączenie Polskich Linii Lotniczych LOT z Warszawy do Rijadu, stolicy Arabii Saudyjskiej. Loty będą realizowane Boeingami B737 MAX, które na swój pokład będą mogły zabrać prawie 200 pasażerów. Trasa będzie realizowana 3 razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i niedziele, a lot w jedną stronę potrwa około 5 godzin i 30 minut.

Bilety na nowe połączenie można już kupić na stronie polskiego przewoźnika. Ceny zaczynają się od około 300 euro w jedną stronę. Trasa na pierwszy rzut oka nie zapowiada się na hit turystyczny, ale rzeczywistość może okazać się inna. Loty z Rijadu do stolicy Polski to idealna okazja na odwiedzenie naszego kraju przez Saudyjczyków, którzy coraz częściej decydują się na urlop w Polsce. To połączenie jest też niezwykle ważne z perspektywy biznesowej. Współpraca gospodarcza między Polską a Arabią Saudyjską coraz mocniej się zacieśnia, więc bezpośrednie połączenie tylko ułatwi załatwianie spraw biznesowych. Turystycznie dla Polaków to też okazja to poznania Arabii Saudyjskiej, która przez wielu nazywana jest nieodkrytą na szeroką skalę perłą historyczną.

Źródło: https://www.facebook.com/PllLOT

Tło: Hala AlGhanim, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.