Polskie Linie Lotnicze LOT kupiły 3 nowe Embraery

Polskie Linie Lotnicze LOT przyśpieszyły swój plan pozyskiwania floty nowych samolotów i zdecydowały się pozyskać 3 nowe samoloty, a konkretnie Embraery E195-E2.

3 nowe Embraery dołączą do PLL LOT/ Fot. K.Trojanowski & K.Wrzosek

Flota samolotów naszego narodowego przewoźnika powiększa się. Polskie Linie Lotnicze LOT zamówiły i wkrótce otrzymają 3 nowe samoloty. Będą to Embraery E195-E2, które mogą zabrać na pokład maksymalnie 136 pasażerów. Nowa generacja brazylijskich samolotów trafi do polskiego przewoźnika odpowiednio w lipcu, sierpniu i wrześniu.

Przeczytaj również: LOT: aż cztery loty dziennie z Warszawy do Brukseli.

LOT kupuje nowe samoloty

LOT pozyska nowe samoloty Embraer 195-E2 od amerykańskiego leasingodawcy Azorra. Polskie linie lotnicze chcą zwiększyć w ten sposób swoje możliwości operacyjne i rozbudować siatkę połączeń.

„Z satysfakcją ogłaszamy dziś nabycie trzech najnowocześniejszych samolotów Embraer E195-E2. To wzmocnienie naszej floty świadczy nie tylko o naszym rosnącym zaangażowaniu w zrównoważone lotnictwo, ale także jest przejawem naszego partnerstwa z Embraerem od czasu wprowadzenia pierwszego E-jeta w 2004 roku. Dzięki komfortowi podróżowania i wydajności Embraerów nowej generacji wzmocnimy naszą siatkę połączeń, przede wszystkim wprowadzając dodatkowe częstotliwości na wybranych kierunkach” – mówił Michał Fijoł, Prezes Zarządu PLL LOT.

Źródło: www.lot.com/pl/pl/biuro-prasowe/informacje-prasowe/trzy-nowe-embraery-we-flocie-pll-lot

LOT pozyskał nowe samoloty/ Tło: Polskie Linie Lotnicze LOT, Jacek Bonczek

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.