Polinezja Francuska w pełni otwiera się na podróżnych

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Jak wynika z informacji podanych przez władze Polinezji Francuskiej, od 1 sierpnia br. zniesiono wszelkie ograniczenia wjazdowe wprowadzone z powodu pandemii COVID-19. Mimo to w przypadku wjazdu do innego państwa podczas podróży do Polinezji Francuskiej trzeba przestrzegać obowiązujących zasad na terytorium kraju tranzytowego.

Polinezja Francuska, foto: Hubert Pleskot

Restrykcje dotyczące podróżowania w Polinezji Francuskiej zostały automatycznie zniesione po ogłoszeniu przez władze Francji kontynentalnej zlikwidowania wszelkich ograniczeń wprowadzonych z powodu COVID-19.

Oznacza to, że aby móc wjechać do tego kraju nie potrzebne jest już przedstawianie dowodu szczepienia czy wykonanie testu na koronawirusa.

UWAGA! Obecnie wszystkie loty wykonywane z Europy do Polinezji Francuskiej odbywają się z przesiadką w Stanach Zjednoczonych. Odbycie tranzytu w tym kraju wiąże się z przestrzeganiem panujących tam zasad wjazdowych, czyli przedstawieniem dowodu szczepienia przeciwko COVID-19. Więcej informacji na temat przekraczania amerykańskiej granicy znajdziecie TUTAJ.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.