Stany Zjednoczone znoszą obowiązek wykonywania testu na Covid-19 przed podróżą!

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Stany Zjednoczone likwidują obowiązek wykonywania testu na Covid-19 przed przylotem i okazywania jego negatywnego wyniku na granicy. Przepisy wchodzą w życie 12 czerwca. Na ten moment przepis dotyczy osób zaszczepionych przeciwko Covid-19, informacje co do osób niezaszczepionych mają być podane po 90 dniach próbnych.

Fot: Panorama Nowego Jorku/ Toomas Tartes, Unsplash

Administracja Prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena zniosła wymóg wykonywania testów na Covid-19 przed wylotem do Stanów Zjednoczonych.

Przepisy wchodzą w życie 12 czerwca i oznaczają, że podróżni nie będą musieli już okazywać na granicy negatywnego wyniku testu na Covid-19, zrobionego nie więcej niż 24 godziny przed wylotem.

Na ten moment wiemy, że przepis ten dotyczy osób zaszczepionych na Covid-19. Osoby niezaszczepione mogą liczyć na kolejną zmianę przepisów najwcześniej za 90 dni.

Przepisy zostały poluzowane dzięki poprawiającej się sytuacji pandemicznej w USA i dużej ilości szczepionek przyjętych przez obywateli Stanów Zjednoczonych.

Aktualne zasady wjazdu do Stanów Zjednoczonych znajdziecie tutaj: ZASADY WJAZDU USA.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.