PLL LOT przedłużają zawieszenie lotów do Pekinu

W związku z rozprzestrzeniająca się epidemią koronawirusa, polski przewoźnik postanowił zrezygnować z latania na trasie Warszawa-Pekin do 29 lutego 2020 r.

zdjęcie: LOT

– Bezpieczeństwo pasażerów oraz członków załóg Polskich Linii Lotniczych LOT jest naszym najwyższym priorytetem. W związku z komunikatami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) o rozprzestrzenianiu się koronawirusa 2019-nCoV, zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT podjął decyzję o przedłużeniu zawieszenia wszystkich rejsów wykonywanych pomiędzy Warszawą i Pekinem do 29 lutego br. – czytamy w komunikacie spółki.

Zobacz: LOT zawiesza połączenia z Pekinem

Epidemia koronawirusa wybuchła w grudniu 2019 r. w chińskim mieście Wuhan. Dotąd potwierdzono ponad 24 tys. zakażeń i 490 zgonów. Wirus przedostał się m.in. do Hongkongu, Makau, Rosji, Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych, Japonii, Tajlandii, Francji, Finlandii, Szwecji, Niemiec, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Wielkiej Brytanii.

Źródło: Business Insider

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.