LOT zawiesza połączenia z Pekinem

Polskie Linie Lotnicze rezygnują z kursów do Chin ze względu na coraz większą ekspansję koronowirusa. Jak na razie decyzja ma charakter tymczasowy – obowiązuje do 9 lutego 2020 r. 

Zdjęcie: materiały prasowe

Zobacz również: Światowe linie zawieszają loty do Chin

— W związku z ogłoszonym przez Międzynarodową Organizację Zdrowia (WHO) komunikatem dotyczącym rozprzestrzeniania się koronawirusa 2019-nCoV i po konsultacji z Ministerstwem Zdrowia i sztabem działającym przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT podjął decyzję o tymczasowym zawieszeniu rejsów do Pekinu do 9 lutego br. Decyzja ta jest podyktowana szczególną troską o zapewnienie pełnego bezpieczeństwa pasażerom i członkom załogi LOT-u – czytamy w komunikacie Polskich Linii.

Osoby, które przebywają aktualnie w Chinach, a skorzystały z usług Polskich Linii, nie zostaną bez pomocy. Dzisiaj (31 stycznia) oddelegowano kurs specjalny. 

— Samolot, który wyleci z Warszawy do Pekinu w piątek (31 stycznia br.) przywiezie do Polski członków załogi LOT-u pozostających w Chinach oraz tych pasażerów z Polski i Unii Europejskiej, którzy zdecydują się wrócić do kraju – informuje spółka.

— Już od kilku dni Polskie Linie Lotnicze LOT umożliwiają wszystkim pasażerom, którzy wyrażą taką chęć możliwość przesunięcia terminu podróży, tudzież rezygnacji z takiej podróży. Mówimy tutaj o pasażerach, którzy mieliby lecieć do Pekinu do 29 lutego. Z tej opcji mogą skorzystać pasażerowie, którzy wykupili bilety polskiego przewoźnika do 27 stycznia – wyjaśnia w rozmowie z TVN 24 pełniący obowiązki rzecznika LOT Michał Czernicki.

Spółka jest w stałym kontakcie z administracją rządową. Nie jest wykluczone, że LOT oddeleguje kolejne kursy specjalne w celu odbioru polskich pasażerów z Chin. 

Źródło: TVN24 BiS

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.