PLL LOT podwajają liczbę lotów do Ostrawy

Przyczyną rozszerzenia częstotliwości lotów na trasie Warszawa – Ostrawa jest zwiększenie dofinansowania czeskiego samorządu. Połączenie wystartuje 30 marca 2020 r.

zdjęcie: Radek Homola / Unsplash

Polski przewoźnik zawdzięcza poszerzenie siatki krajowi morawsko-śląskiemu, który za loty do Ostrawy chce przekazać linii ponad 3,3 mln zł – na początku było to ok. 1,67 mln zł. Podwyższenie dofinansowania skłoniło LOT do zwiększenia liczby połączeń z Lotniska Chopina do Ostrawy.

Zobacz: PLL LOT polecą do Ostrawy

Od 31 sierpnia 2020 r. liczba lotów podwoi się z 5 do 10 tygodniowo. Połączenie będzie realizowane przez cały tydzień – od wtorku do czwartku Bombardiery Q400 lub Embraery E170 będą latać dwa razy do i z Ostrawy.

Licząca ok. 293 tys. mieszkańców Ostrawa znajduje się w kraju morawsko-śląskim. Jest ważnym ośrodkiem gospodarczym i komunikacyjnym Czech. Atrakcjami, które warto odwiedzić w Ostrawie są m.in. zoo oraz centrum nauki i techniki. 

Źródło: Fly4free

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.