PLL LOT nie wznowią lotów z Krakowa do Izraela

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły, że nie przywrócą bezpośrednich lotów między Krakowem a Tel Awiwem.

Tel Awiw, foto: Shai Pal/ Unsplash

Organizacja terrorystyczna ze strefy Gazy, Hamas przeprowadziła niespodziewany atak z powietrza i lądu na Izrael na początku października 2023 roku, co spowodowało znaczący wzrost zagrożenia dla bezpieczeństwa lotów w tej części świata. W odpowiedzi na to wydarzenie, wiele linii lotniczych, w tym Polskie Linie Lotnicze LOT, podjęło decyzję o zawieszeniu bezpośrednich lotów między różnymi miastami w Polsce a Tel Awiwem.

Zobacz również: Linie lotnicze odwołują loty do Izraela

LOT bez połączenia z Krakowa do Tel Awiwu

Mimo że obecnie coraz więcej przewoźników wznawia loty do Izraela, LOT zdecydował się nie wznowić połączeń z Krakowa. Decyzja ta jest zaskakująca, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że inne linie lotnicze podjęły już kroki w celu przywrócenia tych tras. Obecnie podróżni z Krakowa mają możliwość dotarcia do Izraela na pokładzie El Al-u oraz Wizz Aira.

Decyzja LOT może mieć wpływ na plany podróżnych z regionu Małopolski, którzy mieli nadzieję na wznowienie kolejnego połączenia z Izraelem.

Źródło: lot.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.