Linie lotnicze odwołują loty do Izraela

Po dzisiejszej porannej eskalacji konfliktu Palestyńsko-Izraelskiego linie lotnicze masowo odwołują loty do Izraela, jak i z. Polskie Linie Lotnicze LOT odwołały dziś dwa rejsy do Tel Awiwu, podobnie zrobił Ryanair i Wizz Air. Najprawdopodobniej wszystkie loty do Izraela z Polski w najbliższych dniach będą odwołane.

Zobacz również: Dubaj DARMOWY Poradnik na sezon 2023/24 – plan zwiedzania Dubaju

Fot: Strefa Gazy, 2022/ Mohammed Ibrahim, Unsplash

„Z powodu sytuacji w Izraelu PLL LOT odwołują 7 października rejsy LO155/154 oraz LO151/152. O statusie rejsów w kolejnych dniach będziemy informować na bieżąco” – takie słowa mogliśmy przeczytać na Twitterze rzecznika PLL LOT Krzysztofa Moczulskiego. LOT po odwołaniu dwóch dzisiejszych lotów do stolicy Izraela zapewnił też bezpieczny powrót do Polski części potrzebujących obywateli naszego kraju, którzy aktualnie przebywali w Tel Awiwie. Dzisiaj nie odleciały również dwa samoloty z Krakowa do Tel Awiwu – jeden linii Ryanair, drugi Wizz Air.

Sytuacja w Izraelu jest rozwojowa

Dzisiejsze wydarzenia są kolejną odsłoną konfliktu Palestyny z Izraelem, ale ich natężenie jeszcze nigdy nie było tak mocne, a ataki nie były tak nasilone. Po porannych atakach palestyńskiego Hamasu większość Izraela jest sparaliżowana. Obywatele Polski przebywający na terenie Izraela lub Palestyny są niezwłocznie proszeni o zgłoszenie się do polskich placówek dyplomatycznych, które znaleźć można tutaj ➡ Ambasady RP w Izraelu.

Linie lotnicze zawieszają loty do Izraela – wycieczki do Izraela odwołane

Rzeczniczka krakowskiego portu lotniczego Natalia Vince przekazała TVN24, że w przez następnie kilka dni samoloty na pewno nie polecą z Krakowa do Tel Awiwu. Można się więc spodziewać, że żaden samolot ani Ryanaira, ani Wizz Air nie poleci w ciągu najbliższych kilku dni do Izraela. Takiej samej decyzji można się spodziewać od Polskich Linii Lotniczych LOT. Rzecznik prasowy narodowego przewoźnika zapewnia jednak, że są w ciągłym kontakcie z Polakami, którzy chcą opuścić Izrael w jak najszybszym możliwym czasie. Sprawa dotyczy głównie lotów do Izraela, nieznana jest jeszcze skala lotów odwołanych z Izraela.

Odwiedź podróże z Hubertem – newsy podróżnicze aby być zawsze na bieżąco w świecie aktualności turystycznych.

Źródło: tvn24.pl/tvnwarszawa/wlochy/atak-na-izrael-przewoznicy-odwoluja-loty-7380029

Zdjęcie w tle: Lotnisko Tel Awiw/ Briana Tozour, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.