PKP Intercity uruchomi nocne połączenie Warszawa Monachium

Dobra wiadomość dla miłośników podróży kolejowej! Jak poinformował portal Rynek Kolejowy, od 10 grudnia 2023 roku PKP Intercity wzbogaci swoją ofertę o nocne połączenie z Warszawy do Monachium. To krok, który otwiera nowe perspektywy dla tych, którzy marzą o wygodnym i komfortowym podróżowaniu pociągiem przez Europę Środkową.

Zobacz również: Revolut w podróży – jak działa? Darmowy PORADNIK!

Foto poglądowe: Dariusz Sieczkowski/ Flickr

Intercity do Monachium

Pociąg EN Chopin to połączenie, które rozpoczyna swoją trasę na głównym dworcu w Monachium o godzinie 18:35. Po kilku przystankach, w tym jednym z nich we Wiedniu, wkracza na terytorium Czech, by potem wjechać do Polski.

PKP Warszawa – Monachium

Podróżnych czeka kilka postojów m.in. w Zebrzydowicach, Czechowicach-Dziedzicach, Oświęcimu i Krakowie. I tu pojawia się kolejna niespodzianka. Skład zatrzymuje się na stacji Warszawa Gdańska o godzinie 8:51.

Pociąg powrotny wyrusza z Warszawy Gdańskiej o 19:59 i, kierując się tą samą trasą przez Czechy, Wiedeń i Monachium, dociera na główny dworzec bawarskiej stolicy o godzinie 10:01.

Bez względu na to, czy podróżujesz w celach biznesowych, czy zwiedzasz nowe miejsca, nowe nocne połączenie PKP Intercity Monachium staje się idealnym wyborem na podróż między Polską a Niemcami.

Źródło: intercity.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.