Peru luzuje ograniczenia dla podróżujących

Zgodnie z nowymi przepisami wprowadzonymi przez peruwiańskie władze, od teraz zaszczepione osoby podróżujące do tego kraju nie muszą wykonywać testu na koronawirusa przed wyjazdem.

Machu Picchu, foto: Junior Moran/ Unsplash

Z powodu polepszającej się sytuacji epidemicznej w Peru, tamtejszy rząd postanowił poluzować restrykcje związane z przekraczaniem granicy. Obecnie osoby zaszczepione nie muszą już wykonywać testu na COVID-19 przed podróżą – do tej pory wszystkie osoby, również zaszczepione musiały takowe badanie zrobić.

Niezaszczepieni podróżni nadal muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR na koronawirusa, wykonany w ciągu 72 godzin przed wyjazdem. Nie tyczy się to dzieci, które nie ukończyły 12. roku życia – będą one wpuszczane pod warunkiem, że ich organizm nie wykaże żadnych objawów sugerujących zakażenie koronawirusem. 

Oprócz okazania dokumentu potwierdzającego szczepienie lub negatywny wynik testu, wszystkie osoby podróżujące do Peru muszą dodatkowo wypełnić specjalną deklarację zdrowotną, którą można znaleźć TUTAJ.

Obecnie na terenie Peru pełną liczbą dawek zaszczepiło się ponad 15 mln mieszkańców, czyli ok. 47 proc. całej populacji kraju. Z kolei jedną dawkę przyjęło ok. 19,5 mln osób.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.