Nowy Jork: na środku rzeki powstanie basen

W Nowym Jorku nadchodzi rewolucja w dziedzinie rekreacji – na rzece East River powstanie nowatorski basen +POOL, który nie tylko zapewni ochłodę w upalne dni, ale również będzie spełniał funkcję oczyszczania wody rzecznej. Oczekuje się, że basen zostanie oddany do użytku w 2025 roku.

Zobacz również: Zwiedzanie podczas przesiadki w Dubaju

Projekt +POOL, foto: PlusPool

Kąpielisko w stanie Nowy Jork

Kąpielisko +POOL, stworzone przez Archiego Lee Coatesa i Jeffa Franklina we współpracy z Dong-Pingiem Wongiem, ma stanowić nie tylko orzeźwiające miejsce w upalne dni dla mieszkańców Nowego Jorku, ale także spełniać funkcję oczyszczania wody rzecznej.

Kształt obiektu przypomina znak „+” i ma znaczący wpływ na krajobraz rzeki East River. Pomysłodawcy projektu zakładają, że +POOL będzie miejscem, gdzie ludzie będą mogli cieszyć się kąpielą.

Chociaż koncepcja basenu powstała ponad dziesięć lat temu, teraz, dzięki znacznemu dofinansowaniu w wysokości 16 milionów dolarów od władz miasta i stanu, projekt jest gotowy do realizacji. Przewiduje się, że prace budowlane rozpoczną się w najbliższych miesiącach, a same testy obiektu mają się odbyć jeszcze w tym roku.

Zaangażowanie Nowego Jorku w tę inwestycję podkreśla potrzebę tworzenia przestrzeni rekreacyjnych, które jednocześnie pełnią funkcje ekologiczne. Koncepcja +POOL może stać się inspiracją dla innych miast, szukających innowacyjnych rozwiązań na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców.

Źródło: pluspool.org

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.