Nowe połączenie z Londynu na Wyspy Owcze

Atlantic Airways od 1 czerwca 2024 roku uruchomi sezonowe połączenie do Londynu. Narodowy farerski przewoźnik będzie latał z Vagar na lotnisko Londyn-Gatwick. Rejsy będą wykonywane dwa razy w tygodniu.

Fot: Gjógv/ Vincent Pawlowski, Unsplash

Wyspy Owcze są ostatnio na językach w Polsce w związku z meczami ich reprezentacji przeciwko Polsce w eliminacjach do piłkarskiego Euro 2024. Przy okazji zapowiedzi tych spotkań mogliśmy się przekonać, że Wyspy Owcze są bardzo ciekawym obszarem do odwiedzenia i warto skierować na nie swój wzrok. Teraz będzie ku temu dodatkowa okazja, gdyż narodowy farerski przewoźnik uruchomi sezonowe połączenie na archipelag prosto z Londynu.

Z Londynu bezpośrednio na Wyspy Owcze

Nowe połączenie sezonowe na Wyspy Owcze zostało zaplanowane przez Atlantic Airways, które są narodowym przewoźnikiem Wysp Owczych (które oczywiście nie są krajem niepodległym, a administracyjnie terytorium zamorskim Danii). Loty wystartują 1 czerwca i potrwają przez cały okres letni, aż do 31 sierpnia. Rejsy będą realizowane z częstotliwością dwóch lotów w tygodniu: we wtorki w godzinach porannych i w soboty w godzinach wieczornych.

Wyspy Owcze poradnik

Start nowego połączenia to dobry pretekst do odwiedzenia tego niesamowitego archipelagu. To miejsce, gdzie owiec jest więcej niż ludzi, deszcz pada bardzo często na tych wulkanicznych wyspach, ale widoki gwarantują doświadczenia jak z innego świata. O tym wszystkim możecie przeczytać tutaj – Poradnik Podróżnika o Wyspach Owczych.

Zdjęcie w tle: Sebastian Boring, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.