Nieznany Dubaj: Dubai Museum, czyli historia miasta zebrana w jednym miejscu

Dubaj kojarzy się przede wszystkim z wysokimi wieżowcami, luksusowymi jachtami i samochodami, a także ekscytującymi atrakcjami, których jest tam masa. Mimo to w Dubaju można również znaleźć wiele miejsc nawiązujących do historii tego dość młodego miasta. Jedną z nich jest Muzeum Dubajskie.

Dubai Museum, foto: Stephanie Kabi/ Unsplash

Znajdujące się w dzielnicy Dubai Creek Muzeum Dubajskie zostało otwarte w 1971 roku z inicjatywy szejka Rashida bin Saeed Al Maktouma, ówczesnego władcy emiratu. Stworzono go na terenie dawnego fortu, który służył jako siedziba monarchy i fort obronny, a później jako arsenał broni i więzienie dla banitów.

Odwiedzający Dubai Museum mają możliwość zdobycia bogatej, pełnej i integralnej wiedzy na temat historii Dubaju, która była pełna interakcji mieszkańców miasta z różnymi cywilizacjami na przestrzeni dziejów. W muzeum można znaleźć m.in. kolekcję dawnej broni, instrumentów muzycznych oraz przedmiotów codziennego użytku. Co więcej, na terenie Muzeum Dubajskiego znajduje się również ekran z wyświetlanym filmem na temat historii miasta od połowy XX wieku , a także urządzenia, z których wydobywa się tradycyjna muzyka.

Dubai Museum posiada również dziedziniec i podziemia, będące idealne miejscem do pospacerowania i głębszego poznania historii tego niezwykłego miasta.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.