Niemcy wpisały Polskę na listę państw wysokiego ryzyka

Według niemieckiego Instytutu Ochrony Zdrowia im. Roberta Kocha, Polska po raz kolejny została oznaczona jako kraj wysokiego ryzyka. Oznacza to, że osoby podróżujące z Polski do Niemiec muszą posiadać negatywny wynik testu na koronawirusa.

Reichstag, foto: Tom Radetzki/ Unsplash

Powodem takiej decyzji jest pogorszenie się sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju – w miniony czwartek odnotowano ponad 27 tys. przypadków zakażeń koronawirusem.

Od 21 marca osoby podróżujące z terytorium Polski do Niemiec muszą mieć przy sobie negatywny wynik testu PCR lub antygenowy, wykonany w ciągu 48 godzin przed wyjazdem. Przepisy dotyczą zarówno podróży transportem zbiorowym, jak i np. samochodem. Ograniczenie nie tyczy się m.in. osób w tranzycie i podróżnych zwolnionych na podstawie decyzji właściwych władz lokalnych. 

Dalej natomiast wjazd do Niemiec wiążę się z odbyciem 10-dniowej kwarantanny. W niektórych krajach związkowych można ją zakończyć już w piątym dniu po przyjeździe po wykonaniu kolejnego testu.

Więcej informacji na temat przepisów dotyczących podróżowania do naszego zachodniego sąsiada można znaleźć na stronie gov.pl.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.