Nie będzie lotów z Radomia do Ochrydy

Polskie Linie Lotnicze LOT skasowały ze swojego systemu rezerwacyjnego połączenie z lotniska Warszawa-Radom do Ochrydy. Wakacyjne loty do Macedonii Północnej zniknęły już na stałe.

Ochryda, to tu miał latać LOT z Radomia/ Fot: stefzn, Unsplash

W internecie częściej można spotkać artykuły o skasowanych połączeniach z lotniska w Radomiu niż o nowych trasach z radomskiego portu lotniczego. Lotnisko Warszawa-Radom ma za sobą kilka wzlotów i upadków. Kilka dni temu pisaliśmy o pierwszych urodzinach radomskiego lotniska. Wydźwięk tekstu był optymistyczny, lecz kilka dni po jego opublikowaniu spadła kolejna kiepska informacja.

LOT nie poleci do Ochrydy z Radomia

Z systemu rezerwacyjnego Polskich Linii Lotniczych LOT została wykasowana trasa z Radomia do Ochrydy. Loty z portu lotniczego Warszawa-Radom do miasta w Macedonii Północnej nad Jeziorem Ochrydzkim miała wystartować 24 czerwca i być realizowana raz w tygodniu. Zapowiadała się świetna wakacyjna trasa, ale jak się okazuje – nic z tego.

Miała być Kreta, Marsa Alam w Egipcie, Podgorica realizowana przez LOT, a wychodzi na to, że kolejna trasa zostaje skasowana. Lotnisko w Radomiu nie ma łatwych pierwszych lat istnienia. Pozostaje jedynie trzymać kciuki, że wkrótce uda się odwrócić ten trend władzom lotniska i przyciągnąć nowych przewoźników.

Źródło: www.lot.com/pl/pl

Terminal lotniska w Radomiu/ Tło: oficjalna strona lotniska Warszawa-Radom, zakładka „O lotnisku”

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.