Pierwsze urodziny Portu Lotniczego Warszawa-Radom

27 kwietnia 2024 roku lotnisko Warszawa-Radom świętowało swoje pierwsze urodziny po nowym otwarciu. Jak minął rok na radomskim lotnisku i jaka jest perspektywa na przyszłość?

Fot: Lotnisko Warszawa-Radom na Facebooku

Wydawało się, jakby to było wczoraj, a to już rok temu nastąpiło otwarcie lotniska w Radomiu. Port lotniczy Warszawa-Radom ponownie i oficjalnie otwarto 27 kwietnia 2023 roku. Lotnisko przez dłuższy czas było memem i elementem politycznych dyskusji, ale w rozrachunku najważniejsze jest jedno – to jak działa i czy ma przed sobą przyszłość.

Przez pierwszy rok od otwarcia lotnisko w Radomiu obsłużyło 130 tysięcy pasażerów z 4 linii lotniczych: PLL LOT, Wizz Air, Enter Air i Skyline Express. Z portu lotniczego Warszawa-Radom loty czarterowe oferowało 7 polskich biur podróży.

Lotnisko w Radomiu rok później

Lotnisko Warszawa-Radom w pierwszym roku oferowało połączenia do następujących państw: Włochy, Francja, Grecja, Albania, Bułgaria, Turcja, Egipt i Cypr. Składały się na to takie kierunki jak: Paryż, Rzym, Preweza, Warna, Antalya, Tirana, Szaram El-Szejk i Larnaka.

W 2024 roku polecimy do takich miejsc jak:

  • Tirana – PLL LOT i biura podróży
  • Rzym – PLL LOT
  • Ochryda – PLL LOT
  • Preweza – PLL LOT
  • Larnaka – Wizz Air
  • Antalya – czarter biur podróży
  • Podgorica – czarter biur podróży

Jak wy po roku patrzycie na lotnisko w Radomiu? Byliście? Jak wrażenia? Podzielcie się nimi w komentarzach!

Źródło: www.se.pl/warszawa/lotnisko-warszawa-radom-swietuje-jubileusz-dokad-mozna-poleciec-w-tym-roku

Tło: terminal pasażerski lotniska Warszawa-Radom/ Wariag – Praca własna, CC BY-SA 4.0

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.