Nepal znosi obowiązek testu przed przylotem i likwiduje kwarantannę dla zaszczepionych turystów

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Od połowy marca władze Nepalu złagodziły przepisy wjazdowe dla przylatujących turystów. Osoby w pełni zaszczepione nie będą już musiały ukazywać negatywnego wyniku testu na COVID-19, a osoby niezaszczepione będą mogły przylecieć z negatywnym testem PCR-RT. Dla obu grup została zniesiona kwarantanna.

11 marca oficjalnie władze Nepalu znacząco złagodziły przepisy dotyczące wjazdu na teren państwa turystów zagranicznych. Nowe przepisy zdecydowanie ułatwiają życie potencjalnym przyjezdnym.

Rząd Nepalu podjął decyzje o łagodzeniu restrykcji po przeanalizowaniu sytuacji w państwie i stwierdzeniu o wiele mniejszego zagrożenia COVID-19, uzyskanego dzięki programowi szczepień w kraju i występowaniem mniej groźnych wariantów choroby.

Według nowych przepisów osoby w pełni zaszczepione mogą przylecieć do Nepalu ukazując tylko i wyłącznie dowód zaszczepienia. Nie jest już od nich wymagany negatywny test i nie muszą odbywać żadnej kwarantanny. Osoby zaszczepione też nie są już skazane na kwarantanne, ale zamiast dowodu pełnego zaszczepienia muszą ukazać negatywny test PCR-RT, nie starszy niż 72 godziny w momencie przylotu.

Na miejscu nie ma większych restrykcji. Maski są w teorii obowiązkowe w miejscach publicznych, ale przepis ten jest słabo egzekwowany. Nie ma już ograniczeń w miejscach publicznych, natomiast mogą występować obiekty gastronomiczne, gdzie do środka wejść będą mogły tylko osoby zaszczepione.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.