Najlepsze kraje pod względem jakości życia. Na pierwszym miejscu Luksemburg i Holandia

Najnowszy raport dotyczący jakości życia przedstawia listę krajów, które wykazują się najwyższym standardem życia na świecie. Indeks uwzględnia różnorodne czynniki. Na czele zestawienia plasują się Luksemburg i Holandia.

Zobacz również: Zwiedzanie podczas przesiadki w Dubaju

Luksemburg, foto: Cedric Letsch/ Unsplash

Najlepsze kraje do życia

Ranking został sporządzony przez portal Numbeo. Wśród determinantów branych pod uwagę podczas tworzenia listy znajdują się między innymi siła nabywcza, poziom zanieczyszczeń środowiska, ceny nieruchomości, koszty utrzymania, bezpieczeństwo, jakość opieki zdrowotnej, czas dojazdu do pracy oraz klimat.

Najlepsze kraje do życia 2023

Na szczycie rankingu jakości życia plasują się Luksemburg i Holandia, które zajęły wspólnie pierwsze miejsce. Następnie, na trzeciej pozycji uplasowała się Islandia, zaś czwarte miejsce przypadło Danii. Na kolejnym, piątym miejscu znalazła się Finlandia, prezentując wysoki standard życia mieszkańców.

Pierwsza dziesiątką została uzupełniona kolejno przez Szwajcarię, Oman, Austrię, Norwegię oraz Hiszpanię. To kraje, które wyróżniają się na tle innych państw pod względem ogólnej jakości życia, zapewniając swoim obywatelom komfort i stabilność życiową.

Polska, według raportu, uplasowała się na 38. miejscu w zestawieniu, wyprzedzając Koreę Południową oraz Republikę Południowej Afryki.

Źródło: numbeo.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.