Najlepsze kuchnie świata. Na którym miejscu znalazła się Polska?

Najlepsze kuchnie świata to podróż w głąb smaków, aromatów i tradycji kulinarnych różnych regionów. Według najnowszego rankingu TasteAtlas, który bierze pod uwagę różnorodność składników, dań i napojów, na pierwszym miejscu uplasowała się kuchnia włoska. To kulinarne królestwo serów, wędlin oraz wyjątkowych dań, a na którym miejscu znalazła się kuchnia polska?

Zobacz również: Co warto zjeść w Dubaju?

Foto: Calum Lewis/ Unsplash

Pod względem smakowym i kulinarnych doznań, po kuchni włoskiej znalazła się kuchnia grecka, która słynie z wyjątkowej oliwy, różnorodnych owoców, pistacji oraz przekąsek. Na trzecim miejscu znalazła się kuchnia hiszpańska, gdzie królują rozmaite rodzaje mięsa i owoce morza. W pierwszej piątce rankingu znajdują się również kuchnie japońska i indyjska, oferujące bogactwo smaków i specjałów.

Najlepsze kuchnie świata 2023

Kuchnia polska, z wyróżnieniem specjałów takich jak bundz, kiełbasa staropolska, polędwica, sernik i kapusta zasmażana, zasłużenie uplasowała się na 14. miejscu w rankingu. W Polsce istnieje wiele restauracji, które zasługują na szczególną uwagę turystów poszukujących unikalnych smaków. Wśród polecanych miejsc znajdują się Kuchnia u Doroty, Morskie Oko, Pod Baranem, Milkbar Tomasz w Krakowie oraz Butchery & Wine w Warszawie. To właśnie te miejsca serwują kulinarną esencję polskich smaków, zapraszając do odkrywania przysmaków polskiej kuchni.

Ranking kuchni świata 2023

TOP 10 najlepszych kuchni świata

1. Kuchnia włoska

2. Kuchnia grecka

3. Kuchnia hiszpańska

4. Kuchnia japońska

5. Kuchnia indyjska

6. Kuchnia meksykańska

7. Kuchnia turecka

8. Kuchnia amerykańska

9. Kuchnia francuska

10. Kuchnia peruwiańska

Źródło: tasteatlas.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.