Światowe linie zawieszają loty do Chin

Połączenia do niektórych miast Państwa Środka zawieszają m.in. Lufthansa, Swiss, Austrian Airlines, British Airways, Air India i Seoul Air. Przyczyną takich działań jest rozprzestrzeniająca się epidemia koronawirusa.

Wuhan, zdjęcie: wood9699 / Pixabay

Lufthansa poinformowała, że będzie latać tylko do Hongkongu. American Airlines zawiesza loty do i z Pekinu i Szanghaju, zaś Finnair rezygnują z rejsów m.in do Nankinu.

Obecnie, PLL LOT wykonują regularnie loty do Chin, ale nie wykluczają zawieszenia połączeń. Polski przewoźnik jest w stałym kontakcie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym, Ministerstwem Spraw Zagranicznych i Graniczną Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną.

– Jeżeli będziemy mieli przesłanki, by zawiesić połączenia z Chinami, uczynimy to – powiedział p.o. rzecznika PLL LOT Michał Czernicki.

Epidemia koronawirusa wybuchła w grudniu 2019 r. w chińskim mieście Wuhan. Dotąd potwierdzono ponad 7000 zakażeń i 170 zgonów. Wirus przedostał się m.in. do Hongkongu, Makau, Korei Południowej, Stanów Zjednoczonych, Japonii, Tajlandii, Francji, Niemiec, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Sri Lanki.

Źródło: TVN24 BIS

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.