LOT przedłuża wstrzymanie lotów do Pekinu

W związku z rozprzestrzeniająca się epidemią koronawirusa, polski przewoźnik postanowił zrezygnować z latania na trasie Warszawa-Pekin do 28 marca 2020 r. Połączenia do stolicy Chin zawiesiły również inne europejskie linie.

zdjęcie: LOT

– Zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT podjął decyzję o przedłużeniu zawieszenia wszystkich rejsów wykonywanych pomiędzy Warszawą a Pekinem do 28 marca br. Decyzja wynika z troski o bezpieczeństwo Pasażerów oraz członków Załóg Polskich Linii Lotniczych LOT. Jednocześnie nadal bacznie monitorujemy sytuację epidemiologiczną na całym świecie i pozostajemy w stałym kontakcie z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego – powiedział Michał Czernicki, rzecznik LOT-u.

Zobacz także: Chiny zamykają atrakcje. Nie wejdziemy m.in. do pekińskiego Zakazanego Miasta

Epidemia koronawirusa wybuchła w grudniu 2019 r. w chińskim mieście Wuhan. Dotąd potwierdzono ponad 67 tys. zakażeń i 1527 zgonów. Wirus przedostał się m.in. do Hongkongu, Włoch, Rosji, Belgii, Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych, Japonii, Tajlandii, Francji, Finlandii, Szwecji, Niemiec, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Wielkiej Brytanii.

Źródło: Pasażer

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.