LOT poleci z Polski do Uzbekistanu!

Można już oficjalnie ogłosić, że Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią swoją pierwszą w historii bezpośrednią trasę z Polski do Uzbekistanu. Połączenie z Warszawy do Taszkientu wystartuje 23 lutego 2024 roku i będzie realizowane 3 razy w tygodniu.

Fot: Taszkient/ Alexander Voronov, Unsplash

Ponad dwa tygodnie temu informowaliśmy, że być może Polskie Linie Lotnicze LOT polecą w niedalekiej przyszłości do Uzbekistanu. Okazuje się, że być może zamieniło się w fakt, a polski narodowy przewoźnik uruchomi pierwsze w historii naszego lotnictwa bezpośrednie połączenie do Uzbekistanu.

Połączenie z Warszawy, a dokładniej z lotniska Chopina do Taszkientu, czyli stolicy Uzbekistanu, wystartuje 23 lutego 2024 roku. Loty będą realizowane z częstotliwością 3 w tygodniu: w środy, piątki i niedziele. LOT będzie na tej trasie latał wąskokadłubowymi Boeingami 737 MAX 8, a sam przelot w jedną stronę powinien potrwać około 7 godzin.

Ogłoszenie tego połączenia jest świetną informacją z wielu względów. Będzie to unikalna szansa poznać państwo z ogromnym potencjałem turystycznym, jakim jest Uzbekistan, bezpośrednio lecąc do niego z Polski. Stwarza to też możliwość Uzbekom, którzy mieszkają w Polsce, aby łatwo mogli odwiedzać swoje rodziny. Polska na pewno będzie też mogła liczyć na wzrost wycieczek turystycznych w obie strony. Co więcej, pasażerowie z Uzbekistanu będą mogli traktować Warszawę jako świetny punkt przesiadkowy do lotów w dalsze części Europy i świata.

Źródło/ Tło: Sarvar Samigov, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.