Polskie Linie Lotnicze LOT mogą polecieć do Uzbekistanu

Polski narodowy przewoźnik staje przed możliwością uruchomienia lotów do Uzbekistanu, co mogłoby się okazać sporym hitem. To byłoby drugie połączenie LOTu do Azji Środkowej, zaraz po Kazachstanie.

To może być jedna z najfajniejszych informacji z rodzimej branży lotniczej ostatnich lat – Polskie Linie Lotnicze LOT planują uruchomienie regularnych połączeń do Uzbekistanu. Ten pomysł jest efektem rozmów dyrektora do spraw siatki połączeń i aliansów lotniczych Polskich Linii Lotniczych LOT i oficjeli z Ministerstwa Turystyki z uzbecką branżą turystyczną i ich największymi przedstawicielami.

Pierwszym i pewniejszym połączeniem byłoby połączenie do stolicy Uzbekistanu, Taszkientu, które miałoby być wykonywane z Warszawy najprawdopodobniej trzy razy w tygodniu. W dalszym etapie LOT uruchomiłby też połączenie do bajecznej i wpisanej na listę dziedzictwa UNESCO Samarkandy. Jeśli polski doprowadzi nowe trasy do skutku, to byłby jedyną na ten moment linią lotniczą z Unii Europejskiej, która by wykonywała loty bezpośrednie do Uzbekistanu.

Źródło/ Tło: Sarvar Samigov, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.