LOT podczas pandemii. Przewoźnik wprowadza nowe procedury bezpieczeństwa

Polska Linia Lotnicza LOT wraz z Zarządem Państwowych Portów Lotniczych, dyrekcjami lotnisk krajowych i Głównym Inspektoratem Sanitarnym opracowała system bezpieczeństwa dla lotów. Procedury będą obowiązywały od 1 czerwca na wszystkich połączeniach krajowych.

We współpracy z Zarządem Państwowych Portów Lotniczych, Głównym Inspektoratem Sanitarnym i dyrekcjami lotnisk krajowych…

Opublikowany przez LOT Polish Airlines Środa, 20 maja 2020

Planowane zmiany na lotniskach to m.in. kontrole kamerami termowizyjnymi pasażerów wchodzących do terminali, ograniczenia w sklepach i salonikach VIP, dostęp do środków antybakteryjnych oraz obowiązek zakrywania ust i nosa. 

Przed wejściem na pokład, każdy zostanie poddany pomiarowi temperatury – pasażer z wynikiem wyższym niż 38 stopni Celsjusza może dostać odmowę wejścia do samolotu. 

Jak podaje LOT, w celu usprawnienia wejścia na pokład, będzie możliwość przewozu tylko jednego bagażu podręcznego o wymiarach 55 cm/40 cm/23 cm przy zwiększonej wadze do 10 kg. Dodatkowy bagaż zostanie włożony do luku bagażowego.

Zgodnie z nowymi zasadami bezpieczeństwa, pasażerowie będą zajmowali miejsca według planu szachownicy. Z wymogu są zwolnione rodziny oraz opiekunowie dzieci, którzy zgłoszą chęć zajęcia sąsiadujących miejsc. Każdego z podróżujących będzie obowiązywał nakaz zakrywania twarzy.

Zobacz również: LOT wznawia rejsy! Przewoźnik podał datę

,,Nasze samoloty wyposażone są w filtry typu HEPA (High Efficiency Particulate-Air), które usuwają 99,9% bakterii i wirusów unoszących się w powietrzu. Dodatkowo pokład, schowki ponad siedzeniami oraz luki bagażowe dezynfekowane są regularnie za pomocą specjalnych środków biobójczych. Pracownicy obsługi naziemnej oraz załogi pokładowe obsługujące Cię podczas lotu, zostaną wyposażone w szereg środków ochronnych, takich jak maseczki, rękawiczki czy okulary ochronne” – czytamy na stronie przewoźnika.

Wszystkie posiłki i napoje serwowane na pokładach samolotów, będą dostępne tylko w jednorazowych opakowaniach, bez sprzedaży w ramach Sky baru oraz serwisu kawy i herbaty. 

Więcej szczegółowych informacji na temat zasad bezpieczeństwa, LOT przekaże 25 maja.

Źródło: PLL LOT

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.