LOT już oficjalnie poleci do rumuńskiej Oradei

W ostatnim czasie pisaliśmy o możliwości uruchomienia przez Polskie Linie Lotnicze LOT nowego połączenia do Oradei, rumuńskiego miasta w pobliżu węgierskiej granicy. Trasa oficjalnie wystartuje 3 czerwca i będzie wykonywana cztery razy w tygodniu.

Fot: Oradea, Rumunia/ Sebastian Dumitru, Unsplash

19 marca informowaliśmy, że PLL LOT może otworzyć kolejne połączenie do Rumunii. Chodziło konkretnie o miasto Oradea, położone w okręgu Bihor, w północno-wschodniej Rumunii, przy granicy z Węgrami. Teraz mamy już oficjalnie potwierdzenie, że nasz narodowy przewoźnik otworzy nową trasę i destynacją będzie właśnie miasto Oradea.

Oficjalnie: LOT uruchamia nową trasę z Warszawy do Oradei w Rumunii. Loty będą wykonywane z lotniska Chopina cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Połączenie jest całoroczne. Bilety są już w systemie rezerwacyjnym przewoźnika, a cena w jedną stronę zaczyna się od około 250 zł.

Nowe trasa LOT-u do Rumunii

To już trzecia trasa do Rumunii w siatce połączeń polskiego przewoźnika. LOT lata też do stolicy Rumunii, Bukaresztu i do Kluż-Napoki. Nowe połączenie to przede wszystkim możliwość wygodnych przesiadek dla pasażerów z Rumunii na dalsze połączenia w Warszawie na jednym bilecie. Oradea to też jednak atrakcje turystyczne i świetny kierunek na krótkiego city-breaka ze stolicy Polski.

Miasto w zachodniej Rumunii słynie ze swojej barokowej oraz secesyjnej architektury, która łączy się płynnie z socrealizmem z czasów komunizmu. Jak pisze polski przewoźnik w swoim komunikacie, to też świetna baza wypadowa na rumuńskie Gór Apuseni. Oradea jest pięknym i niedocenianym przez turystów miastem. Warto wybrać się tu na wycieczkę i poznać to miasto bliżej.

Źródło: https://www.lot.com/pl/pl/biuro-prasowe/informacje-prasowe/nowosc-w-siatce-pll-lot-warszawa-oradea

Tło: Oradea, Rumunia/ Theo Onic, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.