Korea Południowa przedłuża ograniczenia związane z COVID-19

Władze Korei Południowej przedłużyły ograniczenia dotyczące koronawirusa do 11 października 2020 r. Wszystko z powodu Święta Dziękczynienia (Chuseok), które odbędzie się tam w najbliższych dniach.

Lotte World Tower w Seulu, zdjęcie: cmmellow/ Pixabay

Restrykcje na poziomie drugim zostały rozszerzone na cały kraj, a władze wezwały społeczeństwo do unikania podróżowania w okresie świątecznym. Zgodnie z przepisami, ludzie są proszeni o wychodzenie z domu tylko w niezbędnych sytuacjach – np. do sklepu lub pracy. Imprezy w pomieszczeniach są ograniczone do 50 osób, zaś w plenerze – do 100. Plaże, muzea i biblioteki są zamknięte. W większości miejsc publicznych należy nosić maski oraz przestrzegać 2-metrowego dystansu społecznego.

Ograniczenia dotyczą także osób przybywających do Korei Płd. Wszyscy podróżni muszą przejść obowiązkową 14-dniową kwarantannę i wykonać test na obecność COVID-19 w ciągu trzech dni od przyjazdu. Wyjątek stanowią osoby przyjeżdżające w celach służbowych z Singapuru, Chin, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Indonezji. Muszą one wykonać dwa testy na koronawirusa – jeden przed podróżą, drugi po przyjeździe. Gdy wyniki okażą się negatywne, mogą one bez żadnych przeszkód przemieszczać się po kraju.

Chuseok to tradycyjne koreańskie święto plonów, którego obchody rozpoczynają się piętnastego dnia ósmego miesiąca koreańskiego kalendarza księżycowo-słonecznego. Ze świętem tym są związane różne zabawy i potrawy. W tym roku obchody przypadają na dni od 30 września do 2 października.

Źródło: GardaWorld

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.