Japonia otwiera się na cudzoziemców

Od 1 września Japonia poluzuje ograniczenia wjazdu dla osób przybywających z zagranicy. Mimo to, podróż będzie podlegać pewnym warunkom, które każda osoba będzie musiała spełnić.

Fujiyoshida, zdjęcie: David Edelstein/ Unsplash

Rząd Japonii zdecydował w piątek o zniesieniu restrykcji dotyczących wjazdu dla cudzoziemców posiadających status legalnego pobytu w Japonii, które zostały wprowadzone 3 kwietnia 2020 r. jako środek, mający na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Nowe przepisy umożliwią wszystkim obcokrajowcom ponowny wjazd do kraju po powiadomieniu władz imigracyjnych o planach podróży.

Niestety, osoby przybywające do Japonii będą musiały spełnić wiele wymogów. Po pierwsze, po przylocie czeka ich zrobienie testu na COVID-19 oraz odbycie 14-dniowej kwarantanny – te same warunki dotyczą obywateli Japonii wracających do kraju. Dodatkowo, na miejscu podróżni będą musieli okazać negatywny wynik testu na koronawirusa, wykonany w ciągu 72 godzin przed wyjazdem.

Japońskie władze poinformowały również, że pracują nad przyspieszeniem wydawania nowych wiz, aby wpuścić część przedsiębiorców, którzy nie mogą wjechać z powodu ograniczeń.

Informacja o poluzowaniu restrykcji pojawiła się w obliczu nasilającej się krytyki dotychczasowej polityki ze strony społeczności zagranicznej i grup biznesowych, które zostały silnie dotknięte wprowadzonymi ograniczeniami. 

Źródło: The Japan Times

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.