Izrael: Władze rezygnują z certyfikatów covidowych

Dubaj 2022, pomocnik planowania – KLIKNIJ, aby włączyć

W związku z polepszaniem się sytuacji epidemicznej, władze Izraela ogłosiły, że od marca wycofają się z certyfikatu covidowego, tzw. Green Pass.

Tel Awiw, foto: Mindspace Studio/ Unsplash

Od blisko miesiąca obserwuje się znaczny spadek dziennych zakażeń koronawirusem na terytorium Izraela. W związku z tym, tamtejszy rząd podjął decyzję, że od 1 marca zniesie certyfikaty covidowe. Obecnie są one wykorzystywane jako przepustka do wielu miejsc publicznych, w tym m.in. do restauracji czy kawiarni.

– Byliśmy pierwszym krajem, który zamknął swoje granice z powodu pojawienia się nowego wariantu Omikron, dlatego teraz jest czas na stopniowe luzowanie obostrzeń – powiedział premier Izraela Naftali Bennett.

Tamtejsze władze poinformowały również, że restrykcje związane z podróżowaniem obcokrajowców do ich kraju wygasną 7 marca. Obecnie trwają rozmowy na temat możliwego luzowania ograniczeń dla zagranicznych turystów.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.