Islandia zmienia zasady wjazdu dla osób zaszczepionych

Islandzkie władze poinformowały w poniedziałek, że od 26 lipca będą obowiązywały nowe bardziej rygorystyczne przepisy dla zaszczepionych podróżnych.

Rejkiawik, foto: Pedro Netto/ Unsplash

Decyzja została podjęta po przeanalizowaniu sytuacji epidemicznych w innych krajach Europy, w których notuje się coraz więcej dziennych zakażeń, czego przykładem jest chociażby Wielka Brytania.

Od najbliższego poniedziałku osoby przybywające na Islandię, które otrzymały pełny cykl szczepienia będą musiały przedstawić negatywny wynik testu PCR lub antygenowy na koronawirusa, wykonany w ciągu 72 godzin przed przybyciem na wyspę.

Przepisy dla osób niezaszczepionych pozostają bez zmian. Aby mogli podróżować na Islandię muszą zrobić trzy testy na COVID-19 – jeden przed podróżą, drugi zaraz po przybyciu, a trzeci po odbyciu 5-dniowej kwarantanny. Osoby poniżej 16. roku życia są zwolnione ze wszystkich wymagań dotyczących szczepień, badań i kwarantanny.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.