Irlandia wprowadza zmiany w zasadach podróżowania

Od 19 lipca br. obowiązują nowe przepisy dotyczące podróżowania na terytorium Irlandii. Aby bezproblemowo przekroczyć granicę tego kraju należy przedstawić m.in. Unijny Certyfikat COVID lub negatywny wynik testu.

Irlandia, foto: Sylvia Szekely/ Unsplash

Z powodu dobrej sytuacji epidemicznej w Irlandii, tamtejsze władze zdecydowały się poluzować ograniczenia związane z przyjmowaniem obcokrajowców.

Od poniedziałku osoby powyżej 12. roku życia podróżujące z terenów UE, Liechtensteinu, Islandii, Norwegii i Szwajcarii mogą bez przeszkód wjechać do Irlandii po okazaniu jednego z trzech dokumentów – zaświadczenia o negatywnym wyniku testu PCR na COVID-19 wykonanym w ciągu 72 godzin przed podróżą, dowodu wyzdrowienia z koronawirusa w ciągu 180 dni, a także dowodu przyjęcia pełnego cyklu szczepienia (dozwolony jest Unijny Certyfikat COVID-19). 

Ponadto od 12 lipca wszystkie osoby przybywające na Zieloną Wyspę muszą wypełnić w wersji elektronicznej formularz Passenger Locator Form – wcześniej akceptowana była też wersja papierowa.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.