Indonezja: Władze zapowiadają stopniowe otwieranie niektórych regionów

Jak ogłosił w poniedziałek prezydent Indonezji Joko Widodo, jego kraj zamierza stopniowo otwierać obszary, na których wskaźniki szczepień przeciwko COVID-19 przekraczają 70 proc.

Jakarta, foto: Afif Kusuma/ Unsplash

Zgodnie z informacją przekazaną przez Widodo, niektóre części Indonezji otworzą się w najbliższym czasie na podróżnych z zagranicy. Obecnie wiadomo, że regionami tymi będą te, na których wskaźnik szczepień przekracza 70 proc.

Prezydent zaapelował również do władz krajów Azji Południowo-Wschodniej, aby nie bali się luzować restrykcji dla zaszczepionych podróżnych z negatywnymi testami na COVID-19.

Obecnie jednym regionem Indonezji otwartym na zagranicznych podróżnych jest wyspa Bali. Na liście państw, których obywatele mogą na nią podróżować, znajduje się także Polska. Osoby przybywające na Bali muszą przedstawić dokument potwierdzający przyjęcie szczepienia przeciwko COVID-19, odbyć 5-dniową kwarantannę po przylocie, a także posiadać ubezpieczenie zdrowotne do sumy 70 tys. dolarów na wypadek zarażenia się koronawirusem.

Od początku pandemii na terytorium Indonezji odnotowano 4,24 mln zakażeń COVID-19, zmarło ok. 143 tys. osób. 

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.