Fidżi w grudniu otworzy się dla turystów!

Oficjalnie 1 grudnia Fidżi ponownie otworzy swoje granice dla turystów z całego świata. Na sam początek wymogiem będzie dowód zaszczepienia i dwa testy, a z czasem przepisy mają być coraz bardziej liberalne.

Fot: fotografia własna, Fidżi 2018

Według słów Ministra Turystyki Fidżi Hon Fayaza Kona, po ponad dwóch latach zmagania się z pandemią i jej konsekwencjami, sektor turystyczny na Fidżi jest gotowy na przyjęcie zagranicznych turystów.

Warunków wjazdu na Fidżi będzie kilka. Pierwszym będzie wymóg pokazania dowodu zaszczepienia, a szczepienie nie może być wykonane wcześniej niż 14 dni przed przylotem na Fidżi. Drugim warunkiem będzie posiadanie negatywnego testu PCR, nie starszego niż 72 godziny w momencie dotarcia na Fidżi. Ostatnim warunkiem będzie poddanie się testowi PCR w drugi dzień po przylocie na wyspy i otrzymanie wyniku negatywnego. Po spełnieniu wszystkich warunków będziemy mogli cieszyć się swobodnym wypoczynkiem.

Dzieci poniżej 18 roku życia, które nie są zaszczepione, nie będą miały kłopotu z wjazdem na Fidżi. Nie dotyczą ich żadne restrykcje lub wymagania, jeśli chociaż jeden z opiekunów dziecka jest zaszczepiony.

Jeśli pragniecie lepiej poznać Fidżi i spędzić tam kiedyś swój bajeczny czas, koniecznie przeczytajcie nasz artykuł o tym państwie!
O KURDE! Fidżi – raj na drugim końcu świata.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.