Farma fotowoltaiczna nową inwestycją na lotnisku w Łodzi

Port lotniczy w Łodzi szykuje się na rewolucję energetyczną. Na terenie lotniska zostanie uruchomiona farma fotowoltaiczna, która ma zapewnić niezależność portu od zewnętrznych dostaw energii.

Port Lotniczy Łódź, foto: Zorro2212/ Wikimedia 

Planowana farma fotowoltaiczna na terenie portu lotniczego w Łodzi zajmie obszar nawet 13 hektarów i zostanie umiejscowiona po południowej stronie pasa startowego. Jej docelowa moc instalacji ma wynosić 10 megawatów, co znacząco przyczyni się do zaspokojenia potrzeb energetycznych lotniska.

Zobacz również: Emirates dołącza do ograniczania emisji CO2

Farma fotowoltaiczna na lotnisku w Łodzi

Inwestycja ma także pozytywny wpływ na środowisko, ponieważ nadwyżka energii wyprodukowanej przez farmę fotowoltaiczną będzie wykorzystywana do zasilania pobliskiej miejskiej sortowni odpadów, co przyczyni się do ograniczenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

Realizację instalacji fotowoltaicznej powierza się renomowanej firmie Volta Polska, która specjalizuje się w nowoczesnych rozwiązaniach z zakresu energetyki odnawialnej. Inwestycja ta może przynieść wiele korzyści dla lotniska w Łodzi, zarówno pod względem ekologicznym, jak i ekonomicznym, przyczyniając się do jego zrównoważonego rozwoju w dłuższej perspektywie czasowej.

Źródło: lodz-airport.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.