Emirates dołącza do inicjatywy ograniczania emisji CO2

Linie lotnicze Emirates to pierwszy międzynarodowy przewoźnik, który dołączy do inicjatywy The Solent Cluster. Jej misja to nisko-emisyjne inwestycje i ograniczanie CO2.

Fot: Dreamliner w barwach Emirates/ Ameya Khandekar, Unsplash

Pod koniec stycznia bieżącego roku oficjalnie emirackie linie lotnicze Emirates dołączyły do The Solent Cluster, czyli brytyjskiej inicjatywy, której celem są inwestycje niskoemisyjne oraz ograniczanie produkcji CO2 z udziałem największych firm. To pierwszy międzynarodowy przewoźnik lotniczy, który zdecydował się na dołączenie do tej inicjatywy. The Solent Cluster skupia się przede wszystkim na ograniczeniu CO2 w transporcie, w gospodarstwach i przemyśle na południu Anglii. Jest to wielosektorowa współpraca pomiędzy międzynarodowymi podmiotami. Emirates już oficjalnie jest jej częścią.

Emirates dołącza do The Solent Cluster

The Solent Cluster zrzesza producentów i firmy inżynieryjne, lokalnych przedsiębiorców z różnych branż, głównych operatorów logistycznych, firmy infrastrukturalne i podmioty naukowe.

Zrównoważone paliwo lotnicze

Celem The Solent Cluster jest stworzenie zakładu produkującego zrównoważone paliwo lotnicze. Projekt w tym momencie czeka na zatwierdzenie. Jeśli miałby ruszyć, to w 2032 roku najwcześniej. Takie paliwo lotnicze pozwoliłoby uniknąć emisji 563 kWh CO2 rocznie. To zasługa produkcji paliwa z o 70% mniejszej emisji niż w przypadku klasycznej produkcji. Jaka w tym rola Emirates? Paliwo byłoby dostarczane rurociągami do głównym portów lotniczych w Wielkiej Brytanii, z których najwięcej operacji wykonuje Emirates. Dzięki temu Emirates mogłoby latać na bardziej ekologicznym planecie, nie przyczyniając się do wzrostu produkcji CO2.

Źródło: www.waszaturystyka.pl/emirates-dolacza-do-the-solent-cluster-brytyjskiej-inicjatywy-na-rzecz-ograniczania-emisji-co2/

Tło: Dreamliner w barwach Emirates/ Adam Marikar, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.