Emirates wznowi loty do Kambodży

Emirates ogłosił plany wznowienia połączeń lotniczych do Kambodży. Po prawie czterech latach przerwy linia lotnicza przywróci trasę między Dubajem a stolicą Kambodży, Phnom Penh.

Phnom Penh, foto: Daniel Bernard/ Unsplash

Po okresie przerwy, Emirates, jeden z najbardziej znanych i cenionych przewoźników na świecie, ponownie wkroczy na rynek kambodżański, ogłaszając plany wznowienia lotów do Phnom Penh, stolicy Kambodży. Po tym, jak pandemia COVID-19 wpłynęła na ruch lotniczy na całym świecie, wiele linii lotniczych musiało dostosować swoje trasy i rozkłady lotów. Teraz, wraz z poprawiającą się sytuacją zdrowotną i wzrostem zainteresowania podróżami, Emirates podejmuje kroki w celu ponownego otwarcia strategicznych tras.

Zobacz również: Emirates: więcej lotów do Australii

Emirates wznowi loty do Phnom Penh po pandemii COVID-19

Inauguracja lotów między Dubajem a Phnom Penh planowana jest na 1 maja 2024 roku, co przyniesie ulgę podróżnym i biznesmenom szukającym wygodnego połączenia między Bliskim Wschodem a Azją Południowo-Wschodnią. Emiracki przewoźnik będzie obsługiwał tę trasę codziennie, z planowanym międzylądowaniem w Singapurze, co dodatkowo zwiększy dostępność tej trasy dla podróżnych z różnych części świata.

Do obsługi połączenia Emirates zastosuje swoje zaawansowane samoloty typu Boeing 777-300ER, zapewniając pasażerom komfort i bezpieczeństwo w podróży. Jest to również sygnał odbudowy sektora lotniczego po okresie trudności związanych z pandemią.

Źródło: emirates.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.