Dubaj: wystawa EXPO już prawie gotowa

Odliczanie do otwarcia Światowej Wystawy EXPO w Dubaju już się rozpoczęło. Impreza o charakterze gospodarczo-promocyjnym ruszy 1 października 2021 r. i potrwa aż do 31 marca 2022 r. Większość prac budowlanych już zostało wykonanych. Oficjalnie mają się one zakończyć w grudniu br.

Pierwotnie EXPO miało się rozpocząć 1 października 2020 roku, lecz pandemia koronawirusa pokrzyżowała te plany, przez co wydarzenie trzeba było przełożyć. Decyzja ta została podjęta w maju przez organizatorów.

Światowa Wystawa EXPO to szansa dla Zjednoczonych Emiratów Arabskich, jak i dla samego Dubaju, na promocję swojej kultury oraz gospodarki. Światowa wystawa pod hasłem ,,Łączenie umysłów, tworzenie przyszłości” ma za zadanie scalać ludzi z całego świata oraz służyć rozwojowi współpracy.

Najnowsze zdjęcia z Dubaju pokazują zaawansowany stan gotowości wystawy EXPO. Do tej pory, budowa całej witryny zajęła aż 210 milionów godzin pracy. To nie koniec. Nadal bowiem trwają prace wykończeniowe, głównie przy pawilonach wiejskich. Wstępnie mają się one zakończyć jeszcze w tym roku. 

EXPO w Dubaju będzie pierwszą tego typu imprezą na Bliskim Wschodzie. Swoje pawilony przygotowuje aż 190 krajów. Szacuje się, że EXPO przyciągnie ponad 20 mln odwiedzających.

Zobacz również: EXPO przełożone na 2021 rok

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.